Czy psychoterapia jest skuczena?

Decydując się na podjęcie terapii psychologicznej, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego też błędnym nastawianiem do terapii jest oczekiwanie od psychoterapeuty wystawienia precyzyjnej diagnozy naszych problemów oraz wypisania właściwej recepty na szczęśliwe życie. Psychoterapia krakowska to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków oraz nauczyć się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Psychoterapeuta podejmuje interwencję wyłącznie w sytuacjach, w których taka interwencja jest niezbędna, na przykład w sytuacji, gdy pacjent nosi się z zamiarem odebrania sobie życia, bądź także stanowi realne zagrożenie dla innych osób.

To, co powie nam terapeuta w procesie terapii psychologicznej, lub też to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu wyłącznie wprowadzenie ładu do naszych myśli, obaw i uczuć. Ma nas zdopingować oraz wesprzeć do podejmowania wysiłku pracy nad sobą i naszym światem wewnętrznym. Rolą psychoterapeuty jest też swoista asekuracja pacjenta, tak żeby jego odkrywanie siebie przebiegało we właściwym kierunku i oczekiwanej formie.

Więcej informacji na temat zagadnień poruszonych w tym artykule można znaleźć tutaj: http://www.depresja.org/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s