Skuteczność psychoterapii

Decydując się na podjęcie terapii, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego także błędnym nastawianiem do terapii psychologicznej jest oczekiwanie od psychoterapeuty wystawienia precyzyjnej diagnozy naszych problemów i wypisania stosownej recepty na szczęśliwe życie. psychoterapia Kraków (dodatkowe informacje na stronie: http://opoczynska-morasiewicz.pl/oferta/diagnostyka-i-terapia/) to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków i nauczyć się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy oraz oswajać towarzyszące nam fobie.

To, co powie nam terapeuta w procesie terapii, lub to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu tylko wprowadzenie porządku do naszych myśli, obaw i uczuć. Ma nas zachęcić oraz wesprzeć do podejmowania wysiłku pracy nad sobą i naszym światem wewnętrznym. Rolą psychoterapeuty jest również swoista asekuracja pacjenta, tak żeby jego odkrywanie siebie przebiegało we właściwym kierunku oraz oczekiwanej formie.

Psychoterapia w krakowie nie daje i nie narzuca konkretnych rozwiązań. Psychoterapia w krakowie to nie zestaw magicznych receptur i przepisów wg których powinniśmy postępować w danej sytuacji. W rzeczywistości ponieważ każda sytuacja jest inna i związana jest z innymi czynnikami, tak więc nie ma możliwości stworzenia zbioru cudownych rad, wbrew temu, co można czasami przeczytać w różnego rodzaju dostępnych na rynku prasy i książki poradnikach.

psychoterapiaDodatkowe informacje na ten temat dostępne na stronie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,12054195,Zaburzenia_afektywne_dwubiegunowe___zycie_na_emocjonalnej.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s