Interwencje kryzysowe w przypadku przemocy psychicznej

Spotkałam się dzisiaj z koleżankami. Doszło do tego całkiem niespodziewanie, rzec by można, że całkowicie spontanicznie. Z założenia miało to być dla mnie miłe, radosne oraz odstresowujące spotkanie, w rzeczywistości po raz kolejny zdałam sobie sprawę z tego jak niezwykle potrzebna jest mi psychoterapia Kraków. Zamiast bowiem śmiać się oraz żartować, właściwie mimochodem i zupełnie nieświadomie zeszłam w rozmowie na tematy problemów, z jakimi muszę się mierzyć w swoich relacjach z partnerem.

Oddałabym naprawdę wszystko za to, byśmy potrafili ze sobą dobrze i spokojnie żyć. Paraliżuje mnie myśl, iż to, w czym tkwię jest tak naprawdę iluzją oraz kompletnym złudzeniem.

Ponieważ nie mam takich dochodów, by móc pozwolić sobie na podjęcie kosztownej prywatnej psychoterapii, skierowały mnie do ośrodka interwencji kryzysowej, zlokalizowanego niedaleko od mojego miejsca zamieszkania. Ośrodek ten nastawiony jest na niesienie pomocy zwłaszcza ofiarom aktów przemocy, zatem bez wątpienia mogłabym uzyskać tam profesjonalne pomoc. Nie ukrywam jednak, że znając siebie – zrobię co tylko w mojej mocy, żeby odwlec rozpoczęcie takiej terapii.

Opowiedziałam trochę na temat kłopotów w swoim związku oraz niełatwej relacji z partnerem. Dwie dziewczyny pracują w ośrodku pomocy społecznej, szybko więc podchwyciły temat. Praca z ofiarami przemocy psychicznej i fizycznej jest dla nich chlebem powszednim, szybko postawiły więc trafną diagnozę dotyczącą mojego stanu oraz tego, co dzieje się z moją rodziną. Słuchałam uważnie tego, co mówiły, nie mniej jednak cały czas dystansowałam się od tego. Zresztą, to ponoć także typowe, iż wypieram swój kłopot. Próbuję go na wszystkie możliwe sposoby zagłuszyć, wmawiając sobie, że tak naprawdę jest to tylko mój wymysł, a nie realny problem, z którym w końcu trzeba się zmierzyć.

Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn nie potrafię trzeźwo myśleć, trzymam się kurczowo swojego męża, mając złudną nadzieję, iż się zmieni, iż zrozumie jak bardzo mnie rani. Rozum podpowiada, iż będzie tylko gorzej, jednak nadzieja, jak to nadzieja – umiera ostatnia.

Dodatkowe informacje na temat kwestii poruszonych w tym artykule są dostępne na stronie: http://www.depresja.org/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s