Czy psychoterapia jest skutecznym lekarstwem na całe zło?

Psychoterapia jest metodą leczenia obejmującą całą gamę technik oraz metod służących leczeniu różnych schorzeń o podłożu i charakterze psychologicznym. psychoterapia Kraków opiera się na grupowym lub indywidualnym kontakcie interpersonalnym.

Pomoc w obrębie psychoterapii może być niesiona zarówno przez psychoterapeutę, lub przez psychologów, pedagogów oraz innego rodzaju grupy wsparcia. O ile zatem w pierwszym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistą terapią, to w drugim przypadku, z fachowego punktu widzenia mamy do czynienia z niesieniem pomocy psychospołecznej.

Podjęcie decyzji o zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty dla większości z nas nie jest łatwa. Nie każdy ma bowiem łatwość mówienia o swoich problemach oraz kłopotach, z jakimi zmagają się w życiu codziennym. Każdy z nas posiada również silną potrzebę kreowania się na kogoś lepszego, niż jesteśmy w rzeczywistości, a więc podświadomego zafałszowywania obrazu na swój temat.

Proces psychoterapeutyczny jest zazwyczaj długotrwałym procesem, w zależności od problemu trwać może od paru miesięcy do – w skrajnym przypadku – nawet ponad dziesięciu lat.

gabinet psychiatryczny Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu psychoterapii warto uświadomić sobie, że konieczna jest z naszej strony determinacja, by ten proces ukończyć, a nie przerwać go po paru spotkaniach, gdy w praktyce dopiero możemy rozpoznawać źródło naszych problemów. Zrozumienie tego, z czym się zmagamy, jest pierwszym krokiem ku uleczeniu swojej psychiki (szczegóły na stronie). Tak jak w innych sferach życia, warto najpierw poznać swojego wroga, by później przygotować się do walki z nim oraz zgromadzić w tym celu potrzebny arsenał.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s