Czy psychoterapia jest skuczena?

Decydując się na podjęcie terapii, musimy mieć świadomość tego, iż terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego także błędnym nastawianiem do terapii jest oczekiwanie od terapeuty wystawienia precyzyjnej diagnozy naszych problemów oraz wypisania stosownej recepty na życie w szczęściu. Psychoterapia krakowska to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków i nauczyć się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i oswajać towarzyszące nam lęki.

psychoterapia Kraków (więcej pod tym adresem: http://opoczynska-morasiewicz.pl/oferta/diagnostyka-i-terapia/) nie daje oraz nie narzuca konkretnych rozwiązań. Psychoterapia krakowska to nie zestaw magicznych rozwiązań oraz przepisów według których powinniśmy postępować w danej sytuacji. Tak naprawdę bowiem każdy przypadek jest inny i powiązana jest z innymi czynnikami, tak więc nie ma możliwości stworzenia zbioru cudownych rad, wbrew temu, co można czasami wyczytać w różnego rodzaju dostępnych na rynku księgarskim poradnikach.

W terapii psychologicznej pracę nad sobą musimy wykonać sami, terapeuta czuwa tylko nad jej przebiegiem. Terapeuta swoimi pytaniami i wypowiedziami kieruje pacjenta na właściwą ścieżkę poszukiwań i rozumowania, nie narzuca jednak konkretnej drogi dochodzenia do sedna problemu. To pacjent podejmuje wysiłek odkrywania swojego prawdziwego „ja”, terapeuta mu w tym tylko towarzyszy. Trochę wygląda to tak, jakby zapalano nam światła w kolejnych pomieszczeniach – to od nas w dużej mierze zależy to, co w nich zobaczymy oraz co z tym dalej zrobimy.

Dodatkowe informacje dostępne pod tym adresem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s