Czy psychoterapia rzeczywiście daje konkretne rozwiązania problemów?

Decydując się na podjęcie terapii, musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż terapeuta nie jest lekarzem. Dlatego również błędnym nastawianiem do terapii jest oczekiwanie od terapeuty wystawienia konkretnej diagnozy naszych problemów i wypisania właściwej recepty na szczęśliwe życie. Psychoterapia w krakowie to proces, podczas którego sami powinniśmy dojść do pewnych konkretnych wniosków oraz nauczyć się samodzielnie rozwiązywać swoje problemy i oswajać towarzyszące nam fobie.

Psychoterapeuta podejmuje interwencję jedynie w sytuacjach, w których taka interwencja jest niezbędna, na przykład w sytuacji, gdy pacjent nosi się z zamiarem popełnienia samobójstwa, bądź też realnie zagraża innym osobom.

To, co powie nam terapeuta w procesie terapii, lub też to, do czego wspólnie będziemy z nim dochodzić, ma na celu jedynie wprowadzenie porządku do naszych myśli, obaw oraz uczuć. Ma nas zachęcić oraz wesprzeć do podejmowania wysiłku samodoskonalenia i naszym wewnętrznym światem. Rolą psychoterapeuty jest też swoista asekuracja pacjenta, tak aby jego odkrywanie siebie przebiegało w dobrym kierunku i oczekiwanej formie.

Dodatkowe materiały na temat kwestii poruszonych w tym wpisie dostępne tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s