Wpływ zmian klimatycznych na nasze zachowanie

Zaskoczył mnie niedawno znajomy krakowski psychiatra, opowiadając o wyczytanym w jednym z pism branżowych informacjach o wpływie klimatu na postępowanie ludzi na ziemi.

gabinet psychiatryczny Badacz, który opublikował te informacje, przeprowadził dokładną analizę prac z najróżniejszych dziedzin nauki:

• psychologii,

• kryminologii,

• historii,

• ekonomiki,

• geografii,

• archeologii,

Na podstawie przeprowadzonych analiz, badacz ten odkrył, iż w najróżniejszych miejscach na Ziemi oraz w różnych okresach historycznych, istnieje pewna prawidłowość dotycząca zmian klimatycznych (więcej informacji na tej stronie) i zachowań populacji.

Z analizy tej wynika, że jeśli przez okres trzech miesięcy przeciętne temperatury w danym stanie w Stanach oraz danym kraju na Starym Kontynencie podniosą się o trzy stopnie Celsjusza, a w kraju w Afryce o sześć dziesiątych stopnia Celsjusza, to można odkryć w danych statystycznych istotny wzrost przestępczości oraz gotowość do przemocy wśród mieszkańców tych obszarów.

Stwierdził on, iż zmiany klimatu objawiające się wzrostem średnich temperatur, deficytem opadów oraz trwającą długo suszą łączyły się ściśle z większą przemocą u ludzi. Jak dowodzi, związek ten dotyczy zarówno relacji łączących pojedyncze osoby (objawiający się na przykład pod postacią aktów przemocy domowej), jak i konfliktów plemiennych.

Więcej informacji na opisany temat dostępnych na stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s